منوی بالا را از قسمت نمایش -> فهرست انتخاب کنید

اخذ مجوز استاندارد گمرك (COI) برای كالاهای مشمول مقررات استاندارد اجباری واردات

كالاهای وارداتی به دو دسته كالاهای مشمول مقررات استاندارد اجباری و كالاهای غیر مشمول تقسیم بندی می‌شوند. جهت ترخیص كالاهای مشمول مقررات استاندارد اجباری از كلیه گمركات كشور ارائه گواهی بازرسی (Certificate Of Inspection) ضروری می‌باشد. جهت صدو

ر این گواهی باید كالای وارداتی مورد بازرسی قرار گیرد كه به دو روش زیر قابل انجام است:

1- بازرسی در مبدا

بازرسی پیش از حمل جهت ارزیابی انطباق كالا است كه در مبدا (قبل از حمل كالا) توسط یكی از شركتهای بازرسی تایید صلاحیت شده در حوزه و دامنه فعالیت متناسب با بازرسی محموله موردنظر، انجام می شود. شركت بازرسی پس از دریافت اسناد خرید كالا از طرف وارد كننده و با رعایت كلیه الزامات مندرج در استانداردهای ملی و بین المللی قابل قبول نسبت به ارزیابی انطباق كالا و صدور گواهینامه بازرسی (COI) اقدام می نماید.

2- بازرسی در مقصد

در صورتی كه بازرسی كالا در مبدا انجام نشده باشد، نمونه برداری در مقصد انجام شده و نمونه برای یكی از آزمایشگاه‌های آكرودیته (همكار سازمان ملی استاندارد ایران) ارسال می‌گردد و در صورت انطباق كالا با استاندارد های مورد نظر كالا قابل ترخیص می‌باشد.

كلیه هماهنگی ها و بررسی اطلاعات فنی جهت بازرسی كالاهای وارداتی در مبدا و مقصد توسط گروه متخصصان استاندارد كالا برای شما بازرگانان محترم صورت می‌پذیرد.

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *